Možnosti trávení dovolené

Zlín nabízí po celý rok mnoho možností, jak prožít zajímavou dovolenou. Ať už přijedete za sportem, kulturou nebo relaxovat do lázní, bude o vás dobře postaráno.

K aktivnímu pohybu vybízí stezka zdraví na Tlusté hoře, která nabízí množství možností pro aktivní trávení volného času - běh, cykloturistiku, dětské hry, posilování, rozcvičení, rodinné výlety a vycházky. Zajímavostí je lanová visutá lávka. Nad Lesní čtvrtí byla vybudována stezka Areál Lazy vhodná pro běh, turistiku, cykloturistiku, dětské hry i rodinné výlety.

Kromě toulek přírodou, cyklistických vyjížděk, vyjížděk na koni nebo plavby po Baťově kanálu se nabízejí desítky sportovišť ve městě i v okolních čtvrtích. Vedle atletického stadionu, lezeckého centra, krytého bazénu, koupališť (i přírodních), zimního stadionu, golfového, rugbyového a volejbalového hřiště, squashové haly nebo tenisových kurtů (hal) je k dispozici také 800 metrů dlouhý lyžařský svah s umělou hmotou přímo nad Zlínem. Tradici ve Zlíně má i lední hokej.

Mezi netradiční zábavu patří motokárová dráha, laser arény nebo tzv. "únikové hry".

Mezi nejnavštěvovanější cíle patří celoročně přístupná ZOO a zámek Zlín-Lešná. V místní části Kostelec jsou moderně vybavené lázně. Lákavá je také návštěva hvězdárny na Lesní čtvrti.

Velké množství návštěvníků každoročně přiláká mezinárodní motoristický závod Barum Czech Rallye, zařazený do seriálu FIA ERC. Součástí je atraktivní super rychlostní zkouška přímo v ulicích města.

Zlín a jeho okolí je protkané pivnicemi, kolibami, hospůdkami s krajovými specialitami i restauracemi se světovou kuchyní. Ubytování nabízí několik hotelů, penzionů, ubytování v soukromí i ubytoven.

ZOO a zámek Zlín–Lešná

ZOO a zámek Zlín–Lešná

Pouhých 7 km severovýchodně od centra Zlína naleznete jeden z nejkrásnějších zooparků, troufáme si říct, ve střední Evropě. Na výlet se dobře připravte - procházka zoologickou zahradou zabere tři až čtyři hodiny, ale klidně i celý den, záleží, jak detailně se budete věnovat prohlídkám jednotlivých expozic.
TIP na výlet - Baťovský Zlín

TIP na výlet - Baťovský Zlín

Jedinečná funkcionalistická architektura, průmyslový areál, dříve tepající rytmem obuvnické výroby, nyní místem zábavy, obchodů a služeb. Nepřehlédnutelná stavba Kulturního a univerzitního centra, bývalá správní budova firmy Baťa s pověstnou kanceláří umístěnou do výtahu a řada dalších zajímavých míst, to je dnešní Zlín.

Nezapomeňte navštívit

Akce

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem