Kultura a tradice

Obec společně oslavuje fašank, poutě a martinské hody. V létě pod širým nebem se ve sportovním areálu pořádají zábavy.

Přírodní zajímavosti

V obci stojí památný dub.

Slovní popis polohy obce

Obec Komárov leží uprostřed lesů na náhorní rovině Vizovických vrchů, 9 km na jihovýchod od Napajedel a 20 km jihozápadně od Zlína.

Stručná historie obce

Komárov je poprvé připomínán roku 1362 a jeho název označoval místo, kde bylo hodně komárů. V roce 1368 patřil Komárov Jaruškovi z Vícemilic. Dalším držitelem byl Mikšík z Malenovic, který připojil obec k podhradskému statku. Poté patřila k Pěnkovu, s nímž se roku 1633 vrátila k Pohořelicím a s nimi roku 1698 přešla k Malenovicím. K nim náležela až do poloviny 19. století. V obci vždy převládala zemědělská činnost.

Nejvýznamnější památky

V katastru obce byl učiněn ojedinělý nález kultury s lineární keramikou pocházející z období neolitu. V roce 1940 byl postaven kostel sv. Antonína Paduánsého. Budova školy postavená v roce 1886 byla v 70. letech přebudována na mateřskou školu a malým dětem slouží dodnes.

Možnosti trávení dovolené

Sportovní zázemí poskytuje areál s fotbalovým a nohejbalovým hřištěm. Okolní lesy, příroda a kopcovitý terén nabízí možnost turistiky a cykloturistiky.

Služby v obci

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem