Vinařství ve Strážnici

Strážnice je jedním z hlavních center Strážnické vinařské oblasti, která se s výměrou vinic 600 ha řadí na čtvrté místo na Slovácku. Oblast proslavilo známkové víno "Blatnický roháč", směs Sylvánského zeleného a Rulandského bílého. Strážnice byla odnepaměti centrem obchodu s vínem. A dnes je dějištěm řady vinařských akcí, jako je březnový košt vín nebo srpnová slavnost zarážání hory. Asi nejvýznamnější akcí na celém Hodonínsku je pak a strážnické vinobraní, které se koná v září. Nechybí při něm Bakchus ani nymfy, jarmark, krojovaný průvod s povozy, cimbálové muziky a hlavně dobré víno a burčák.

Ve zdejším skanzenu, kde se tyto akce většinou konají najdete také ukázku řady vinohradnických staveb a jejich zařízení doplněnou vinohradem představujícím pěstění vína od nejstarších dob po současnost. Je jedinou expozicí svého druhu na našem území.

Akce

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem