Poloha

Obec Ivaň leží na levém břehu řeky Jihlavy na říční terase mezi řekami Jihlavou a Svratkou asi 20 km severně od Mikulova.

Historie

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1257. Když v r. 1581 král Rudolf dal také ivančické poddané Fridrichovi ze Žerotína, byla ves připojena k židlochovickému panství, u něhož setrvala až do r. 1848.

Památky

Dominantou obce je kostel sv. Bartoloměje z roku 1791 postavený na základech původní kaple z roku 1724. K výraznějším přestavbám došlo v r. 1811, kdy byl podstatně rozšířen a v r. 1842 byla na něm zvýšena střední věž. Památkově chráněny jsou také budova fary, kříž a socha sv. Jana Nepomuckého u kostela a dvě boží muky. V roce 1999 obec získala do majetku jinou vzácnou památku - mušovský kostel sv. Linharta stojící na ostrově uprostřed Věstonické nádrže.

Příroda

Obec Ivaň leží na levém břehu řeky Jihlavy na říční terase mezi řekami Jihlavou a Svratkou. Obě řeky jsou lemovány lužními lesy, jejich nejzachovalejší části s typickou flórou a faunou jsou chráněny jako přírodní rezervace Plačkův les a říčka Šatava a přírodní památka Dolní mušovský luh.

Služby v obci

Nezapomeňte navštívit

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem