Obec Lednice najdete v širokém údolí řeky Dyje při hranici s Rakouskem v srdci Lednicko-valtického areálu. Ten patří od roku 1996 na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Proto asi nikoho nepřekvapí, že nevelká Lednice patří k nejznámějším turistickým cílům na Slovácku i v celé České republice.

Hlavním magnetem Lednice je Lednický zámek s parkem. Procházka parkem, který ozvláštňují romantické stavby, jako jsou minaret, akvadukt nebo vodárna v orientálním stylu, patří k nádherným zážitkům, podobně jako projížďka po Zámecké Dyji. Vaši pozornost si ale jistě zaslouží i čerstvě zrenovovaný zámecký skleník.

Lednice se může pochlubit překrásnou okolní přírodou. Je tady soustava Lednických rybníků, jejíž součástí je i Zámecký rybník. K přírodním unikátům patří také nedaleká mokřadní rezervace Pastvisko. Krásy Lednice a jejího okolí můžete poznávat na dvou naučných stezkách, a mnoha trasách vhodných pro pěší, cyklisty i pro jízdu na koni. Na své si v tichých zákrutech Dyje přijdou také rybáři.

Turistická nabídka Lednice by nebyla úplná bez zmínky o výborných zdejších vínech. O šíři sortimentu se můžete přesvědčit třeba ve vinotéce, která sídlí přímo na zámku, nebo v některé z vináren či vinných sklepů.

Služby v obci

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem