Rychlá volba

Je dobré vědět, že...

Otevírací doby

Otevírací doby bank, pošt a směnáren jsou obvykle od pondělí do pátku od 8.00 do 17.00 hod., bankomaty fungují nonstop. Pokud jsou banky zavřené, je ještě možné využít směnáren cestovních kanceláří nebo hotelů. Hotely mají otevřeno nonstop, takže vás obslouží po celých čtyřiadvacet hodin.

Restaurace mají obvykle otevřeno každý den od 10.00 do 23.00 hod., provoz vináren běžně začíná v 16.00 a končí kolem jedné hodiny po půlnoci. O víkendu bývá otevřeno déle. Obchody mají většinou otevřeno od pondělí do pátku od 8.00 do 17.00 hod., v sobotu bývá otevřeno jen dopoledne a v neděli je zavřeno. Obchody s potravinami bývají otevřené až do 18.00 hod., supermarkety do 20.00 hod.

Státní svátky:

1. ledna - Den obnovy samostatného českého státu

8. května - Den osvobození

5. července - Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

6. července - Den upálení mistra Jana Husa

28. září - Den české státnosti

28. října - Den vzniku samostatného československého státu

17. listopadu - den boje za svobodu a demokracii

Ostatní svátky:

duben - Velikonoční pondělí

1. května - Svátek práce

24. prosince - Štědrý den

25. prosince - 1. svátek vánoční

26. prosince - 2. svátek vánoční

Ve sváteční dny jsou zavřeny banky, informační centra i většina obchodů.

Turistická sezóna

Jarní turistická sezóna začíná v dubnu, kdy bývá největším magnetem probouzející se příroda. V hlavní letní turistické sezóně od června do září je možné navštěvovat památky, účastnit se zdejších kulturních událostí nebo provozovat vodní sporty. Podzimní sezóna trvá do listopadu a je oblíbena hlavně skupinami, které po prohlídce pamětihodností rády vychutnávají ve vinném sklepě burčák nebo víno. Zimní sezóna je od prosince do března, kdy do níže položených částí Slovácka přijíždějí účastníci různých seminářů, kongresů, kulturních akcí a samozřejmě milovníci vína a do Bílých Karpat a Chřibů milovníci lyžování.

Cestujete se zvířaty?

Pokud na Slovácko zavítáte i se svým čtyřnohým miláčkem, měli byste vědět, že ne v každém hotelu či penzionu vás s ním automaticky ubytují. Doporučujeme věc vždy konzultovat s majitelem předem. Také do prohlídkových objektů bývá většinou vstup zvířatům zakázán. Na veřejných místech a v dopravních prostředcích pak musí mít váš pes ochranný náhubek (košík) a musí být samozřejmě na vodítku.

Spropitné

V restauracích bývá dobrým zvykem nechat při placení obsluhujícímu personálu tzv. spropitné - odměnu za to, že jste byli se službami spokojeni. Jeho výše není pevně stanovena, placená částka se většinou zaokrouhlí na celé desítky Kč nahoru.

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem