100 let samostatného státu Čechů a Slováků

významnost: 1
Type: Other

Dates

  • 28. 10. 2018 • 14:00
Entrance fee
zdarma
V neděli 28. října 2018 si připomeneme 100. výročí vzniku Československé republiky. Náboženská obec Církve československé husitské ve Zlíně na tento den připravila bohatý program.

Ve 14:00 hod. ve velkém sále evangelického kostela ve Zlíně se uskuteční slavnostní děkovná bohoslužba vedená místním farářem Zdeňkem Kovalčíkem, kázáním poslouží vikář Lubomír Pliska. Při bohoslužbě v podání Komorního sdružení pro duchovní hudbu z Ostravy za vedení dirigentky Pavly Dědičové zazní staročeské chorály. Po krátké přestávce s drobným občerstvením se pak od 15:30 hod. uskuteční slavnostní koncert, při němž v podání ostravských umělců – Lukáše Michela – klavír a Romana Herodese – housle - zazní skladby českých hudebních velikánů B. Smetany, A. Dvořáka, L. Janáčka, J. Suka a B. Martinů, mezi hudebními vstupy posluchači vyslechnou v podání Zdeňka Kovalčíka ukázky z poezie českých básníků, kteří uměleckým slovem v průběhu staletí oslavovali vlast a reagovali na dobové události. V závěru koncertu opět v podání Komorního sdružení pro duchovní hudbu zazní úpravy lidových písní z Čech, Moravy a Slezska. Program uzavře úprava lidové písně Ach, synku, synku a společný zpěv České i Slovenské hymny.
Srdečně zveme k hojné účasti všechny bez rozdílu náboženské příslušnosti či přesvědčení.

Akce je součástí programu jubilejního roku 2018.

Address

Evangelický kostel
Štefánikova
760 01 Zlín

Contact

phone number: +420 577 439 597, +420 737 475 945
Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
This project is co-financed by the European Union
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem