Špalíček veršů a pohádek

významnost: 1
Type: Children's

Dates

  • 22. 10. 2017 • 15:00
O Květušce, zahrádce a babici Zimici

Verše Františka Hrubína přijímají děti lehce a samozřejmě, tak jako písničky. Knížky, jako  třebas Kuřátko a obilí, Říkejte  si se mnou, nebo Dvakrát sedm pohádek a mnoho dalších, které básník zkompletoval v roce 1957 do objemného Špalíčku veršů a pohádek, bychom asi našli skoro v každé rodině. Určitě nepřeháníme, když řekneme, že Hrubínova tvorba pro děti je jedním ze základních kamenů zlatého fondu dětské literatury.

Špalíček veršů a pohádek byl nejednou zdrojem scénářů pro jevištní zpracování. Autorka scénáře pro Slovácké divadlo a zároveň režisérka inscenace Zoja Mikotová zvolila tentokrát rozsáhlejší pohádkovou kompozici (a zcela původní dílo F. Hrubína) O Květušce a její zahrádce. Příběh je velmi dramatický, hlavní postavy – Květuška a babice Zimice ztělesňují odvěký pohádkový zápas dobra a zla, kladných i záporných životních postojů a principů. Dramatičnost a citovou působivost příběhu bezpochyby podtrhuje invenční výprava Juliány Kvíčalové a Markéty Šlejmarové, které patří k nastupující generaci scénografů – a nemenší měrou scénická hudba Zdeňka Kluky, přesvědčivě, s plným nasazení a zároveň citlivě interpretovaná hereckým ansámblem.

Address

Slovácké divadlo
Tyršovo náměstí 480
686 01 Uherské Hradiště
Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
This project is co-financed by the European Union
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem