KávaFest

významnost: 1
Type: Other

Dates

  • 1. 10. 2017 - 7. 10. 2017
Entrance fee
zdarma
Kavárny ve Zlínském kraji i letos spojily své síly, aby podpořili myšlenku budování kávové kultury v našem regionu a společně se svými hosty oslavily říjnový svátek kávy. Zapojené podniky připravily v týdnu od 1. do 7. října doslova kávový festival – ochutnávky kávových specialit, netradičních káv, kávová menu i zvýhodněné akce.

Týdenní festival kávy pak završí Den kávy na zámku ve Zlíně, který se uskuteční v sobotu 21. října. Zámek na jeden den obsadí stánky lokálních pražíren, u nichž budete moci ochutnávat nejen espresso či cappuccino, ale také třeba filtrovanou kávu připravenou různými způsoby. Návštěvníci se mohou těšit na novinku, kterou je tzv. cupping, tedy degustace kávy.

Pořadatelé připravují už tradiční minitrh kávy spojený s prodejem kávového příslušenství, přednáškami a degustacemi. Kromě zavedených pražíren Zlínského kraje mohou návštěvníci navštívit i stánky pražíren z okolních moravských regionů (Olomouc, Brno).

Týdenní oslavy kávy se letos ve Zlínském kraji pořádají ve stejném termínu už počtvrté. Termín není náhodný. První říjen se totiž na celém světě slaví coby Mezinárodní den kávy. Krom Zlína se pořádá celotýdenní akce například i v Brně.

Na stránkách www.kavafest.cz naleznete seznam zapojených kaváren, pražíren a dodavatelů kávy.

Address

Zlín
761 40 Zlín

Contact

phone number: +420 777 862 625

Contact person

KávaFest
Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
This project is co-financed by the European Union
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem