Zoo Zlín

Zlín
významnost: 5
Zlínská zoologická zahrada patří k nejkrásnějším místům celé Moravy. Svým členěním podle kontinentů nadchne děti i dospělé. Najdete zde rozlehlé přírodní expozice se společným chovem více druhů zvířat, tropickou halu Yucatan, průchozí expozice a voliéry, romantický zámek Lešná i krásný park. Nadchnou vás i mořští rejnoci, které si můžete pohladit i nakrmit.

Otvírací doba v sezóně

oddo
Po8:3018:00
Út8:3018:00
St8:3018:00
Čt8:3018:00
8:3018:00
So8:3018:00
Ne8:3018:00

Upřesnění

sezóna je od dubna do září

Otvírací doba mimo sezónu

oddo
Po8:3016:00
Út8:3016:00
St8:3016:00
Čt8:3016:00
8:3016:00
So8:3016:00
Ne8:3016:00

Poznámka k otvírací době

v březnu a v říjnu je otevřeno do 17 hodin

Přístupnost tělesně postiženým

vstup do objektu bez schodů nebo rampou, přístupnost všech oddělení – dveře 80 cm, úprava určených pokladen

Adresa

ZOO a zámek Zlín-Lešná
Lukovská 112
Štípa
763 14 Zlín

Kontakt

telefon: +420 577 914 180
fax: +420 577 914 053

Služby

možnost amatérského natáčení, možnost amatérského fotografování, možnost konání svatby, noční prohlídky, občerstvení, prodej drobností a suvenýrů, projížďky kočárem, pronájem prostor, úschovna kol, WC, půjčovna kočárků, půjčovna vozíků pro seniory

Jazyky personálu

anglický, německý

Jazyky - tištěný průvodce

český

Popisky v expozici

anglický, německý

Typ

Zoologická zahrada / zoopark

Poloha

Zlínská zoologická zahrada se nachází pouhé 4 km od Zlína směrem na Holešov.

Popis

Dnešní zoo nabízí ojedinělou kolekci 210 druhů zvířat, kterou jiná zoo nenabídne. Originalitou je rozčlenění areálu podle jednotlivých kontinentů. Savci a ptáci zde žijí ve společných přírodních expozicích či sousedních výbězích, které co nejvěrněji napodobují původní domovinu. 
Afriku přiblíží pavilon slonů, pavilon afrických kopytníků s žirafami, nosorožci, zebrami, pštrosy, nová expozice lvů (největší v rámci českých zoo), výběh afrických antilop nebo průchozí expozice Ostrov lemurů kata. 
Asii představí přírodní výběhy tygrů ussurijských a medvědů ušatých, rybník gibonů, expozice Asijská step s velbloudy, asijskými antilopami, supy, jeřáby a průchozí asijská voliéra. 
V Austrálii budou návštěvníci zavedeni mezi klokany rudokrké a běžce emu, uvidí i kasuáry, labutě černé a celou řadu australských ptáků.
V Jižní Americe na návštěvníky čeká ojedinělá Amazonie s opičkami kotuly veverovitými, průchozí voliérou pro velké papoušky ara a průchozí expozicí s jihoamerickými ptáky a aligátory, dále pak mravenečníci, lamy alpaky a vikuně, tapíři, kapybary, lachtani hřivnatí a tučňáci Humboldtovi. Od podzimu 2006 je v této oblasti otevřena nová tropická hala Yucatan, která představí faunu, flóru a mayskou civilizaci yucatánského poloostrova.

Prostředí zoo doplňují četná jezírka, rybníčky, vodotrysky a vodopády v expozicích zvířat. Nevšední zážitky nabízejí velké ptačí voliéry a průchozí expozice.

Zajímavosti ze života zvířat v hlavní sezoně (od května do září) nabízí rozhovory s ošetřovatelem. Probíhají souběžně s krmením a návštěvníci tak mohou pozorovat zvířata z větší blízkosti. Jednotlivá stanoviště po sobě následují v pevně určeném časovém pořadí.

Další informace

Unikátním doplňkem zoologické zahrady je zámek Lešná. Byl postaven na konci 19. století rakouským šlechtickým rodem Seilernů. Zámek Lešná překvapí návštěvníky především bohatou dřevořezbářskou výzdobou interiérů a rozsáhlými sbírkami orientálních předmětů, obrazů a porcelánu. Je vyhledáván také kvůli možnosti konání svatebních obřadů, které probíhají v Sále předků. Zámek obklopuje krásný historický park, ve kterém roste více než 1 140 druhů a variet rostlin. Nabízí nejen procházku pod korunami stoletých stromů, ale i posezení v romantických zákoutích.

Pobyt ve zlínské zoo zpříjemní čtyři stylové zastřešené restaurace. Na děti čeká velký zábavný koutek, skákací hrad, skluzavky a houpadla. Nechybí ani jízda vláčkem, svezení na poníkovi nebo velbloudovi a velká prodejna suvenýrů. Během celého roku se koná řada kulturních akcí.

U obou vstupů do zoo jsou k dispozici rozsáhlá parkoviště pro osobní automobily a autobusy.

Vstupné

Vstupné do ZOO Zlín:
Aktuální vstupné a parkovné zde.

Vstupné do zoo a zámku Lešná lze uhradit i v měně Euro.


Od 1. 5. 2009 lze uhradit vstupné do zoologické zahrady a do zámku Lešná platební kartou. Terminály jsou umístěny na pokladnách hlavního a sezónního vstupu a na pokladně zámku. Přijímáme tyto platební karty: MasterCard, Maestro, MasterCard Electronic, Diners Club, VISA, VISA Electron, V Pay, JCB.
 

 

Nejbližší cíle v okolí

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem