Stezka zdraví na Tlusté hoře

Zlín
významnost: 1
Stezka zdraví realizovaná na pozemcích městských lesů pod Tlustou horou nabízí řadu možností, jak trávit volný čas v přírodě - běh, cykloturistika, dětské hry, posilování, rozcvičení, rodinné výlety a vycházky.

Adresa

Stezka zdraví na Tlusté hoře
760 01 Zlín

Typ

Park / lesopark

K tzv. jádrovému území stezky zdraví, kde se nalézá atypický dřevěný lesní altán s informačními tabulemi (naučné informace o přírodě, tělocviku, mapové podklady), lanová visutá lávka a pět stanovišť s dřevěnými prvky na cvičení a posilování různých svalových skupin (hrazdy různé výšky a velikosti, kladiny, bradla, žebřiny, kruhy vč. dětského koutku se skluzavkou a dětskými hopsadly, systém plošin na sklapovačky atd.), vede několik značených přístupových tras - z Letné - ul. Pod Rozhlednou (vystoupit u Intersparu, trolejbus č. 1,2,3,6,10,11, autobus č. 57,70), ze čtvrti Pod Majákem, z Prštného - ul. Nerudova a z Podhoří - ul. U Slanice (trolejbus č. 4, zastávka konečná). V orientaci v území Vám pomohou informační tabule (naučné informace o přírodě, tělocviku, mapové podklady). Dále je zprovozněn informační systém celého území se značením všech tras. Po značených trasách přijedete na kole také k malenovickému hradu. Projekční část stezky zdraví probíhala v koordinaci s fakultou tělesné kultury a sportu Karlovy univerzity v Praze.

Stezka_zdraví.JPG (800x600, 158.46 KB)
Stezka_zdraví1.JPG (800x600, 142.27 KB)

Nejbližší cíle v okolí

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem