Etnografická expozice Rolnický dům a hospodářství

Vlčnov
významnost: 2
Etnografická expozice Rolnický dům a hospodářství ve Vlčnově se může pochlubit úplným inventářem slováckého statku, v němž nechybí ani vlčnovská jizba, mlátička, povříslovač nebo nářadí na zpracování konopí.

Typ památky nebo kulturního zařízení

Expozice, Památka lidové architektury

Adresa

Etnografická expozice Rolnický dům a hospodářství
Vlčnov 57
687 61 Vlčnov

Kontakt

telefon: +420.572675130, +420.732149097

Kontaktní osoba

zodpovědný vedoucí: Pavla Kučerová

Akceptované způsoby platby

hotově v Kč

Jazyky personálu

český

Popisky v expozici

český

Jazyky - výklad průvodce

český

Etnografická expozice Rolnický dům a hospodářství se nachází v domě č. 57 ve Vlčnově, asi 5 km jihozápadně od Uherského Brodu.

Etnografická expozice zřízená v roce 1986 Muzeem J. A. Komenského v Uherském Brodě je umístěna v domě č. 57, který představuje cenný a poslední zachovaný doklad slováckého stavení s patrovou komorou. V usedlosti je vystaven úplný inventář vlčnovské jizby, síně, komory a černé kuchyně. K rozsáhlé hospodářské části objektu patří stodola s instalací mlátičky, povříslovače, fukaru a různého hospodářského nářadí, chlévy s postroji a nářadím souvisejícím s chovem dobytka a expozicí kovářských výrobků a nářadí. V nádvorním přístřešku je umístěn vůz, trakaře, kolečka, nářadí na zpracování konopí a lnu, mlýny na obilí a primitivní stroj na zvedání těžkých břemen. Vystavené předměty pocházejí většinou ze sbírek muzea, dílem jsou darem občanů Vlčnova a posledních majitelů usedlosti, rodiny Ryšavých.

Nejbližší cíle v okolí

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem