Slovácké divadlo

Uherské Hradiště
významnost: 4
Zajímavá dramaturgie, originální režie i scénografie, neotřelá propagace, ale především vynikající výkony jednotlivých herců jsou důvodem velké popularity Slováckého divadla, které se řadí mezi nejvýznamnější domácí profesionální scény.

Typ památky nebo kulturního zařízení

Divadlo

Adresa

Slovácké divadlo
Tyršovo náměstí 480
686 01 Uherské Hradiště

Kontakt

telefon: 572 554 455 (pokladna), 572 551 346 (spojovatelka)
fax: 572 552 167

Mimo divadelních prázdnin míří skoro denně desítky obyvatel Uherského Hradiště i návštěvníků ze širokého okolí do budovy Slováckého divadla. Jeho založení v roce 1945 bylo jedním z nejvýznamnějších kulturních poválečných počinů. Tenkrát se kromě sokolovny  hrávalo i v tzv. Redutě v historickém centru města. Reduta, bývalé jezuitské gymnázium s divadelním sálem s mimořádnou akustikou, měla být i příštím sídlem instituce. Její plánovaná rekonstrukce se však neuskutečnila, a tak byly pro potřeby divadla zadaptovány prostory sokolovny a okružní Velehradská třída je dodnes domovskou scénou Slováckého divadla. Komorněji laděná představení se od konce roku 1978 hrají v Malé scéně na Mariánském náměstí.
Slovácké divadlo se v průběhu let stalo nejenom jednou z  nejvýznamnějších kulturních  instituci Uherskohradišťska, ale stalo se neodmyslitelnou součástí národního divadelního povědomí.
 

Nejbližší cíle v okolí

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem