Kostel sv. Bartoloměje

Veselí nad Moravou
významnost: 3
Barokní stavba postavená v letech 1733-1741 v nejstarší části města - dnešní Bartolomějské náměstí - na místě tří měšťanských domů. Byl vysvěcen 8. září 1741 a stal se novým veselským farním kostelem. Sochy sv. Františka z Pauly a sv. Jana Nepomuckého byly darem městu od hraběte Františka Kajetána Chorinského, který je dal zhotovit ve Vídni u akademického sochaře Fr. Breitenmauera. Daroval je v roce 1821 měšťanům, aby je postavili na první zděný most přes Moravu, který městská obec dala postavit v letech 1817-1818. Pravděpodobně v r. 1860 byly přemístěny před kostel, kde stojí dodnes. Uvnitř je barokní interiér a původní varhany.
Tato barokní stavba byla postavená v 1. polovině 18. století. Vysvěcen byl v roce 1741. Uvnitř se nacházejí kvalitní malířské výzdoby a původní varhany. Vedle hlavního vchodu kostela jsou umístěny sochy sv. Františka z Pauly a sv. Jana Napomuckého. Obě sochy nechal ve Vídni zhotovit v roce 1821 tehdejší majitel Veselí František Kajetán Chorinský a daroval je měšťanům. Původně byly sochy umístěny na prvním zděném mostě ve Veselí.

Nejbližší cíle v okolí

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem