Zámek Ždánice

Ždánice
významnost: 3
Zámek stojí jihozápadně od středu města a je obklopen parkem. Nedostatek vědomostí o stavebním vývoji zámku nedovoluje určit, co přetrvalo z původní tvrze vystavěné za Zástřizlů a jak se její podoba změnila za Oldřicha z Kounic. Do dnešní doby zůstala zachována čtvercová dispozice s nakoso postavenými věžicemi a hřebínkové klenby v přízemí. Dnešní podobu dostal zámek za barokní přestavby provedené v 18. století rodem Liechtensteinů.

Adresa

Zámek Ždánice
Zámek 1
696 32 Ždánice

Kontakt

telefon: 518 633 665, 776 612 401
V letech 1497-1544 byla postavena na místě válkami zničeného hradu opevněná tvrz, která byla v roce 1569 přestavěna na renesanční zámek a později Lichtenštejny na zámek barokní. Zámek je nyní soukromý. Pro veřejnost je zde umístěno městské Vrbasovo muzeum se stálými expozicemi (historie Ždánicka, příroda, památky na napoleonské války a generála Laudona, řemesla, sbírky nábytku, keramiky a skla, zbraní, mincí).

Nejbližší cíle v okolí

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem