Zámek Bzenec

Bzenec
významnost: 3
Novogotický zámek z let 1853–55, na místě barokní budovy, které předcházela pozdně gotická tvrz. Zámek sloužil vinařskému provozu a v jeho rozsáhlých sklepích, které sahají až pod park, zrál sekt Château Bzenec. V roce 2002 koupilo zámek i přilehlý park město Bzenec. Doposud byly opraveny dvě věže na nárožích, zámek je však prázdný. K zámku patří rozsáhlé předzámčí blízko u vchodu do areálu stojí obelisk. Za zámkem se nachází zámecký park. V parku roste slavná Bzenecká lípa a volně se zde prochází několik pávů. Park je celoročně přístupný (říjen – duben 9-18 hod., květen – září 9-21 hod.).

Adresa

Zámek Bzenec
686 81 Bzenec

Kontakt

telefon: 518384811

Na kopci, kde se dnes nacházejí zbytky kaple sv. Floriana a Šebestiána z r. 1703 stával ve 12. století Starý hrad. Podle dochovaných historických dokladů měli čeští králové v Bzenci své vinice a ve sklepích bzeneckého hradu dobrá vína. Hrad koncem 15. století padl za oběť husitským válkám a nahradil jej zámek. Tato původně renesanční, později barokní (r. 1701) a dnes pseudogotická stavba (po r. 1855) je spojena s anglickým parkem z poloviny 19. století. Jeho zajímavostí je například 900 let stará Bzenecká lípa.

Pod zámkem byly vybudovány krásné sklepy s ideálním místem pro vinařské podnikání.

Nejbližší cíle v okolí

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem