CHATEAU DE FRONTIERE

Hlohovec
významnost: 3
Hraniční zámeček Klasicistní stavba postavená rodem Liechtensteinů v letech 1816 – 1827 za účelem relaxace a odpočinku šlechtickému rodu prošla na přelomu let 2017 a 2018 pod dohledem nového majitele rozsáhlou rekonstrukcí, která se svým interiérem i exteriérem snažila co nejvíce přiblížit své původní podobě. Rekonstrukce se však netýkala jen historické budovy, ale i celého přilehlého areálu včetně okolní zeleně.

Adresa

CHATEAU DE FRONTIERE
Hlohovec č. p. 16
691 43 Hlohovec

Služby

Hosté se mohou ubytovat ve čtyřhvězdičkovém hotelu v nově zrekonstruovaných pokojích. Gurmány potěší luxusní restaurace s nadstandardními gastronomickými zážitky v podobě jedinečných degustačních menu ve stylu fine dining. Degustaci vybraných moravských vín a pravdu na dně sklenic je možné zažít v zámecké vinárně. O zábavu se postará Chaplin Café, jež poskytuje zázemí vyhřívanému venkovnímu bazénu a zároveň disponuje bowlingovými dráhami i konferenční místností. Návštěvníci na kole, projíždějící významnou cyklostezkou spojující jednotlivé pamětihodnosti Lednicko-valtického areálu, se mohou osvěžit na zahrádce Les Vélos přiléhající k luxusní restauraci a poskytující jídelní menu i široký výběr nápojů. V areálu je možné zajistit svatební obřad od A do Z, stejně tak i oslavu narozenin či promocí. Zároveň je zde možné zorganizovat školení či firemní teambuilding. A co je hlavním zájmem současného majitele? Přistupovat k nádherné stavbě s maximální úctou, pečovat o ni s láskou a nejlepším možným svědomím tak, aby byla památka uznávaného šlechtického rodu zachována pro další generace ve své okouzlující kráse. Poselství historie a svůj odkaz dalším generacím ponesou i dvě pamětní desky, které byly odhaleny na slavnostním otevření u příležitosti zasazení významného stromu a znovuobnovení hraničního potoka.

Úterý

9.00-23.00

Středa

9.00-23.00

Čtvrtek

9.00-23.00

Pondělí

9.00-23.00

Sobota

9.00-02.00

Neděle

9.00-23.00

Sezóna

celoročně

Pátek

9.00-02.00
Nápis na fasádě stavby Josefa Popellacka z let 1826–1827: "Zwischen Österreich und Mähren" nám připomíná, že hranice mezi Moravou a Dolním Rakouskem vedla až do roku 1920 po jiné linii, než kde jsme na ni zvyklí dnes. Hraniční zámeček byl postaven z jedné poloviny na území Moravy a druhou polovinou stál na půdě Dolního Rakouska. Dnes Hraniční zámeček slouží jako restaurace a hotel.

Najdete zde také...

Nejbližší cíle v okolí

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem