Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves

Ostrožská Nová Ves
významnost: 3
Lázeňská léčba v Sirnatých lázních Ostrožská Nová Ves je zaměřena na onemocnění pohybového aparátu s profesionální rehabilitací a onemocnění kožní, zejména lupenkou a akné.

V průběhu celého roku poskytují lázně balneoterapii založenou na sirnatých pramenech. Lázně dále nabízejí komplexní elektroléčebnou terapii, individuální a speciální rehabilitační péči. Léčebná voda působí nejen na pohybové ústrojí, ale má příznivý vliv i na kožní onemocnění. V lázních se úspěšně léčí lupénka a nemoci pohybového aparátu.

Historie lázní sahá až do roku 1903, kdy na popud místního rodáka ThDr. Františka Botka byl prokázán léčivý účinek pramenů sirné vody, vyvěrajících v bažině nedaleko obce. Z původních malých obecních lázní s budovou se 6 koupelovými kabinkami a čekárnou se postupem času vybudovaly lázně do dnešní podoby.
 
V roce 1995 byla započata rekonstrukce lázní. Byl přestavěn a zmodernizován balneoprovoz, byly vybudovány nové jedno a dvoulůžkové pokoje. V roce 2001 byly nově opraveny dvě lázeňské vilky Vlasta a Šárka, které se nacházejí asi 50 m od hlavní lázeňské budovy a poskytují ubytování ve dvoulůžkových pokojích.
 
V roce 2002 proběhla poslední etapa této rozsáhlé rekonstrukce a to dostavbou nového traktu hlavní lázeňské budovy. V této části je nová stravovací část s kuchyní a jídelnou, rehabilitační bazén se saunou, kabinety pro individuální tělocvik, fit-centrum, nové prostory pro elektroléčbu. Zároveň došlo k rozšíření ubytovací částí o 70 lůžek v jedno a dvoulůžkových pokojích.
 
Hosté jsou ubytováni v hlavní lázeňské budově v jedno- a dvoulůžkových pokojích. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, jsou vybaveny kabelovou TV a telefonem s přímou volbou. V hlavní budově je také výtah. Ve vilách Vlasta a Šárka, které jsou vzdáleny cca. 70 m od hlavní budovy, jsou dvoulůžkové pokoje, vybavené stejně sociálním zařízením, kabelovou TV a telefonem s přímou volbou. Ve vilkách není výtah.

V blízkosti lázeňského areálu se nacházejí známá ostrožská jezera, ideální místo pro koupání. Návštěvníci mohou využít i turistické a cykloturistické stezky v Bílých Karpatech nebo bohatou kulturní nabídku nedalekého Uherského Hradiště.

Najdete zde také...

Nejbližší cíle v okolí

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem