Šlechtitelská stanice vinařská Polešovice

Polešovice
významnost: 3
Šlechtitelská stanice vinařská Polešovice byla založena v roce 1922. Zabývá se šlechtěním a pěstováním révy vinné, výrobou vín z vlastních hroznů a prodejem sazenic. Nabídka řízených degustací a různých posezení buď na „Štýrské terase“, v degustační místnosti zvané Golanské výšiny, a to přímo v areálu stanice nebo v klasickém třistaletém sklepě, který se nachází na ulici Vinařská (stylové posezení až pro 45 osob).

Adresa

Šlechtitelská stanice vinařská Polešovice
Polešovice 634
687 37 Polešovice
Bližší informace

Šlechtitelská stanice se nachází ve vinařské podoblasti slovácké na Uherskohradišťsku. Vinice leží na chřibských stráních nedaleko od známého hradu Buchlova a zámku Buchlovice.

Odrůdová skladba vinic je velmi bohatá. Pěstujeme přes 300 odrůd a klonů révy vinné. Stanice má dlouholetou tradici. Byla založena již v roce 1922.

Provádíme udržovací šlechtění a novošlechtění ušlechtilé a podnožové révy. Na stanici byly vyšlechtěny stolní velkoplodé odrůdy OLŠAVA, VITRA, POLA a známá moštová aromatická odrůda MUŠKÁT MORAVSKÝ a podnožová odrůda AMOS.

Vyrábíme vína jakostní i přívlastková v široké škále, dále mikrovzorky a speciality novošlechtění. V nově vybudovaném VINAŘSKÉM INFORMAČNÍM CENTRU propagujeme také vína regionu Uherskohradišťska. Provádíme řízené degustace buď na Štýrské terase s majestátním výhledem do vinic, okolních Chřibů, Bílých Karpat, Vizovických a Hostýnských vrchů nebo v degustační místnosti "Golanské výšiny" a nebo v klasickém třistaletém klenbeném sklepě. Ubytování lze zajistit!!

Najdete zde také...

  • Za vůní Muškátu moravského Polešovice
    •  Vinařské oblasti •  Vinařské památky •  Vinařské stezky a cyklostezky •  Víno a vinařství
  • Šlechtitelská stanice vinařská Polešovice Polešovice
    •  Vinárny a vinné sklepy
    Šlechtitelská stanice vinařská vyrábí různé druhy vín sudových i lahvových. Prodej révového materiálu a sazenic. Možnost posezení ve sklípku s možnost...

Nejbližší cíle v okolí

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem