vyber lokalitu:

Vodní turistika - Baťův kanál

Slovácko se pyšní unikátní historickou vodní cestou - Baťovým kanálem, která je splavná od Otrokovic až ke Strážnici. Baťův plavební kanál je dlouhý 50 km a nabízí atraktivní a netradiční možnost, jak poznat Slovácko. V letních měsících od května do září můžete využít skupinové rekreační plavby kanálem, doplněné poznávacími a gastronomickými programy, nebo si můžete vypůjčit loď a zvolit vlastní program.

Celá vodní cesta je přístupná i pro ty, kdo vlastní člun. Poplujete romantickou lužní přírodou, poznáte ptačí rezervace, slovácké víno, vinné sklepy i historická města. Čeká na vás objevování nádherné přírody prostřednictvím naučných stezek i ojedinělých technických památek - historických plavebních komor, unikátního křížení vodní cesty s lanovým lodním vlekem či mechanických jezů.

Doplujete až do historické Strážnice a k souboru vinných sklepů v Petrově. Doporučujeme vám také zastávku v Uherském Hradišti. Ve Veselí nad Moravou najdete turistický areál s možností dlouhodobého kotvení vlastních plavidel, stanování a koupání v blízkém koupališti.

V průběhu plavby jistě oceníte krásu přírodního toku řeky Moravy - strážnických meandrů. Navíc máte možnost volit i kombinovanou plavbu s cyklistikou, a tak svůj pobyt můžete doplnit cyklistickým výletem do Bílých Karpat nebo Chřibů a návštěvou chráněných přírodních lokalit.

Můžete rovněž využít síť půjčoven motorových lodí, výletních turistických prámů, kánoí a kol. Najdete je v Spytihněvi, Starém Městě, Uherském Hradišti, Veselí nad Moravou, Vnorovech, Strážnici a Hodoníně.

Další informace:
www.batacanal.cz
 

Baťův kanál, 350x372, 102.32 KBBaťův kanál

Nezapomeňte navštívit

Akce

Webkamery

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem