Vozatajské závody

významnost: 3
typ: Výstavy a chovatelské akce

Termíny

  • 28. 7. 2012
Výcviková stáj Terezovský dvůr pořádá vozatajské hobby závody (pro neregistrované). Rozdělení do skupin: - teplokrevníci - chladnokrevníci - malí koně (pony) - frísi. Kategorie: jednospřeží a dvojspřeží. Rozvrh: dopoledne - drezury, odpoledne - vozatajský parkur. Informace na telefonu: 608 865 295.

Celodenní závody koní na překážkové trati bude možné vidět v Terezíně. A to vůbec poprvé v historii. První ročník Vozatajských závodů „O pohár Marie Terezie" se v Terezovském dvoře uskuteční v sobotu 28. července. „Vozatajské závody se budou konat na jižní Moravě po několikaleté odmlce," upozornilo na ojedinělost události vedení pořádající stáje.

Kromě závodů bude k vidění bohatý program, který začne už dopoledne drezurami spřežení. Hlavní program začne ve 14.30 hodin překážkovými jízdami spřežení. Účastníci se utkají v pěti skupinách. Půjde o kombinovanou soutěž fríských jednospřežní (A + C), kombinovanou soutěž fríských dvojspřeží, honební parkur teplokrevných dvojspřeží, honební parkur chladnokrevných dvojspřeží a honební parkur dvojspřeží malých koní.

Podle počtu přihlášených závodníků pak celé odpoledne vyplní doprovodný program. Pro děti je připravena jízda na ponících a skákací hrad. Na místě bude i výstava obrazů koní od Natalie Žampach Kohlmünzerové a fotografie koní Dalibora Gregora. Na večer je pak připravena „Letní noc".
 

Adresa

Terezín
Terezín 78
696 14 Terezín
Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem