Radujme se, veselme se ...

významnost: 2

Termíny

  • 1. 12. 2012 - 6. 12. 2012
Vstupné
VEŘEJNOST: děti 6 -15 let, důchodci, studenti 40Kč / dospělí 80 Kč / rodinné 180 Kč ŠKOLY: děti 40 Kč, pedagogický doprovod zdarma
  • Sobota a neděle 9:00–16:00 hod. pro veřejnost
  • Pondělí až středa 8:00–13:00 hod. pro objednané školy.(Termín pro registraci objednávek škol: od 15.10.2012 na www.nulk.cz)

Jedná se o pořad ve skanzenu, který představuje předvánoční a vánoční čas na vesnici v 19. a na počátku 20. století. Přibližuje některé prvky tradiční lidové kultury tohoto období, mezi které patří zajímavé magické praktiky, příprava tradičních jídel, výroba tradičních vánočních ozdob a úprava interiérů domácností.

 

Předvánoční pořad, ve kterém se představí řemeslníci, obohatí obchůzky Lucek, Tří králů, koledníků s pastýřem, Mikulášská obchůzka a výuka koled. Připraveny budou tvůrčí dílny pro děti s možností zpracování těsta, zdobení perníčků a výroby vánočních ozdob. Program bude obohacen ochutnávkou vína a zabíjačkových specialit.

 

Adresa

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem