Hana Richterová - sochy a reliéfy s vůní dřeva a včelího vosku

významnost: 1
typ: Výstava

Termíny

  • 27. 6. 2012 - 31. 7. 2012
Art Galerie Zlín Vás srdečně zve na výstavu Hany Richterové - sochy a reliéry s vůní dřeva a včelího vosku. Art Galerie Zlín je podporována z Kulturního fondu města.

Vernisáž 27.června 2012 v 18 hodin. Prodejní výstava bude přístupná do 31.července 2012. Slavnostní náladu jistě vytvoří vystoupení hedební skupiny BUMERANG ZLÍN.

Hana Richterová se narodila/1965/ v Malešově u Kutné Hory, v současné době v Kutné Hoře žije a tvoří.Neprošla klasickým školením ve výtvarných oborech. Avšak vrozený talent a rodinná tradice naštěstí rozhodly o tom, že se již léta věnuje umělecké práci. Seznamovala se s výrazovými možnostmi řady výtvarných disciplín, nakonec ale zakotvila u dřevěné plastiky a řezaného reliéfu. Neodmítá zakázky a podněty užitné či dekorativní - například dřevěné řezané doplňky nábytku, ozdobné výplně dveří, betlémové figurky, hračky, věšáky, pouští se čas od času s odvahou do prací renovačních a rekonstrukčních.

Má za sebou spousty výstav ať autorských nebo kolektivních. Její díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách “snad na celém světě”. Zúčastňuje se minimálně jednoho řezbářského sympozia ročně. Často prodává svá díla v Rakousku, Holandsku a Německu. Ve Zlíně její díla budou k vidění i prodeji poprvé, ale jistě ne naposledy.

ART GALERIE ZLÍN, Třída T.Bati č. 56 /naproti budovy dřívějších Kancelářským strojům/

Otevřeno: ponělí až středa od 12 do 20 hodin, čtvrtek od 10 do 17 hodin, pátek od 12 do 17 hodin , sobota a neděle zavřeno.

 

 

Richterová dílo.JPG (800x175, 31.28 KB)

Adresa

Art Galerie Zlín
tř. Tomáše Bati 56
760 01 Zlín
Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem