VI. ZLÍNSKÝ SALON MLADÝCH 2012

významnost: 3
typ: Výstava

Termíny

  • 15. 5. 2012 - 30. 9. 2012
  • 15. 5. 2012 • 17:00
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně Vás srdečně zve na VI. Zlínský salon mladých 2012. Tato trienálně pořádaná výstava mladých umělců patří mezi největší přehlídky mladého umění u nás a programově navazuje na významné zlínské kulturní aktivity 30. a 40. let minulého století.
Expozice: Dům umění ve Zlíně, zlínský zámek

První obnovený Zlínský salon mladých proběhl v roce 1997 a představil tvorbu českých autorů do třiceti let. Od roku 2005 se věnuje také prezentaci tvorby stejně mladých autorů ze Slovenska. Ani VI. ročník nebude výjimkou - i letos budou uvedeny práce nejvýraznějších osobností nejmladší, na uměleckou scénu terpve nastupující výtvarné generace. Možnost vystavovat své práce mnohým otevírá cestu do jiných renomovaných výstavních síní. Objevovat nové talenty a představit současné trendy v umění z pohledu třicátníků je také cílem letošního ročníku. Výběrem umělců je pověřena jury složená s odborníků - historiků a teoretiků umění, kurátorů. Možnost prezentovat svá díla poskytneme 40 českým a 20 slovenským autorům. Důležitou složkou salonu mladých zůstává udílení cen autorům nejvýraznějších exponátů výstavy. Pro českého autora je připravena Cena Václava Chada a pro slovenského Cena Igora Kalného.

Když člověk přijde do galerie, nejčastěji vybírá očima. Na Zlínském salonu tomu tak není. Moderní tvorba umožňuje vnímat více smysly současně, tím rozvíjí vlastní cítění a pociťování umění či kultury kolem sebe – vystavovaná díla můžete pozorovat, slyšet, cítit, některá si i ohmatat. Letos se o vaši pozornost bude ucházet více než sto autorských děl, zahrnují malbu, grafiku, instalace i videa.

Doprovodným programem výstavy jsou i letos zážitkové a edukační programy. Školy a studijní týmy se na ně mohou objednat v naší galerii.

Více informací si můžete přečíst na webových stránkách www.galeriezlin.cz.

Otevírací doba
Všechny výstavní prostory v době konání výstav denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin, ve čtvrtek až do 18 hodin.
Každou první neděli v měsíci vstup zdarma.

Adresa

Dům umění
náměstí T. G. M. 2570
76227 Zlín
Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem