Pátrání po místě - Poznejte Zlín, jak ho neznáte

významnost: 1

Termíny

 • 10. 2. 2011 - 28. 8. 2011
V hlavním i v malém výstavním sále Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně bude 10.2.2011 zahájena nová interaktivní výstava "Pátrání po místě". Svým návštěvníkům představí některá místa města Zlína, která navzdory své prvotní nezajímavosti stojí za bližší prozkoumání, neboť za sebou skrývají víc, než je na první pohled patrné. Po místech pátrali etnografové, historici, archeologové, geologové, zoologové i botanici. Vernisáž výstavy se uskuteční 10.2.2011 v 17:00 hod. ve spojovací chodbě muzea.
 • Filmové putování
  Cílové skupiny / Domácí, Cílové skupiny / Rodiny s dětmi, Akce / Ostatní akce
  Program děti hravou formou seznámí s historií zlínského filmového studia. V expozici filmu pro ně budou přichystány aktivity, jejichž prostřednictvím se blíže seznámí se zvučnými jmény zlínského filmu, a ukázky nejrůznějších animovaných filmů natočených ve zlínském filmovém studiu.
 • Cestujeme pěti světadíly
  Cílové skupiny / Dospělí, Cílové skupiny / Domácí, Akce / Ostatní akce
  K prázdninám patří cestování. V muzeu můžete prostřednictvím fotografií cestovatelů J. Hanzelky a M. Zikmunda navštívit celý svět.
 • Vycházka mezi stromy
  Cílové skupiny / Domácí, Cílové skupiny / Rodiny s dětmi, Akce / Ostatní akce
  Program využívá jedinečnou polohu muzea, které se nachází uprostřed zámeckého parku. Děti si v tvořivé dílně vyrobí Knihu stromů - svůj osobní zápisník, do kterého si budou zapisovat postřehy z pátrání v parku, kde bude probíhat druhá část programu.
 • Pátrání po místě
  Cílové skupiny / Domácí, Cílové skupiny / Rodiny s dětmi, Akce / Ostatní akce
  Program, který bude vycházet z aktuální výstavy Pátrání po místě, děti seznámí se zajímavými místy prezentovanými na výstavě. S interaktivní knížkou - Průvodcem po městě Zlíně se na některá místa vydají.

Kdo se nechá inspirovat k procházce po městě, bude mít k dispozici netradičního Průvodce po městě Zlíně – knížku, která shrne poznatky z výstavy a zároveň doporučí trasu cesty. Další podrobnosti o programech včetně nabídky pro školy a doprovodných přednáškách a exkurzích zájemci naleznou na webových stránkách muzea www.muzeum-zlin.cz. Výstava bude otevřena ve zlínském zámku až do 28. srpna 2011. 
K výstavě bude připraven doprovodný program pro děti, mládež i dospělé návštěvníky.

Otevírací doba:
otevřeno denně kromě pondělí, Út - Pá 9 - 12 hod., 13 - 17 hod., So, Ne, svátky 10 - 12 hod., 13 - 17 hod., poslední prohlídka v 16:30 hod.

Adresa

Zámek Zlín
Soudní 1
760 01 Zlín

Kontakt

telefon: +420 573 032 111, +420 573 032 326
Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem