Czech Drive 2019

významnost: 5

Termíny

  • 6. 4. 2019 • 10:00
Již 3. ročník výstavy automobilů a motocyklů pod názvem CZECH DRIVE se uskuteční v sobotu 6. dubna 2019 ve Zlíně. Motoristický svátek pod taktovkou zkušených organizátorů z Barum Czech Rally Zlín proběhne opět v centru krajského města.
Příznivci motorismu uvidí nablýskané automobily a motocykly na náměstí Míru před radnicí, v parku Svobody u zlínského zámku, část výstavy a doprovodného programu bude rovněž umístěna do Obchodního a zábavního centra Zlaté jablko.

Rozlehlý park kolem zámku opět obsadí nablýskané automobily i motocykly. Těšit se můžete jak na historické veterány, tak na závodní vozy z rally, okruhů atd. V parku se můžete těšit na bohatý zábavný a kulturní program, během něhož nebudou chybět autogramiády, rozhovory s jezdci či hudební vystoupení.

Organizátoři připravují letošní program se zaměřením pro rodiny s dětmi v rámci celodenního doprovodného dění.

Na prostranství před zlínskou radnicí předvedou součinnost části složek integrovaného záchranného systému. „Hasiči a záchranáři zdravotnické záchranné služby spolupracují při záchranných pracích u dopravních nehod i mimořádných událostech a ukázky jejich zásahu zhlédne široká veřejnost. Do programu dále zahrneme opět ukázky výuky první pomoci pro veřejnost, ukázky hasičského vybavení, stříhání vozu a prezentaci státní i městské policie," uvedl Miloslav Regner.

Rušno bude v týdnu konání výstavy CZECH DRIVE i ve Zlínském jablku. Už od pondělí 1. dubna budou v hlavní pasáži tohoto centra vystavena tři soutěžní vozidla, rovněž tam proběhne výstava motoristických fotografií autorů Zdeňka Knapika a Rudolfa Fukala, děti si vyzkouší modely tatrovek ovládané na dálku, autodráhu nebo si prohlédnou modely autíček ve vitrínách. Podobně jako při barumce bude v přízemí umístěn také prodejní stánek s možností zakoupení suvenýrů a věci z e-shopu Barum Rally včetně zvýhodněných permanentek či oblíbeného zážitkového programu.

Při loňském ročníku výstavy bylo k vidění celkem 189 exponátů, z toho 147 automobilů, dále 28 motocyklů, 11 kamionů, jeden autobus, trolejbus a premiérově i jeden větroň. Ve srovnání s premiérovým ročníkem se jednalo o navýšení celkem 54 exponáty! Autosalon pod širým nebem provázel značný zájem veřejnosti, neboť do parku Svobody přišlo přes šest tisíc návštěvníků a před zlínskou radnicí a ve Zlatém jablku se během sobotního dne vystřídalo celkem přes deset tisíc návštěvníků!

Organizátoři očekávají velký zájem vystavovatelů a diváků i při letošním třetím pokračování. Návštěvníci včetně dětí se rozhodně nebudou nudit a je na co se těšit, výstava pro ně bude otevřena v sobotu 6. dubna 2019 od 10 do 18 hodin.

Adresa

náměstí Míru
náměstí Míru 12
761 40 Zlín

Kontakt

telefon: +420 577 210 677
fax: +420 577 210 907
Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem