Putování za tajemným zlínským hradem

významnost: 1

Termíny

  • 28. 4. 2018 • 12:00 - 17:00
Chcete se dozvědět více o zapomenutém zlínském hradu, který byl postaven ve 13. století na kopci Hradisko? Přijďte na 3. ročník "Putování za tajemným zlínským hradem".

O jeho existenci vědí jen milovníci historie, což je velká škoda. Právě tato akce chce ukázat cestu k zapomenutému místu.

Že se nejedná jen o pověst, přinesl svědectví archeologický výzkum, při kterém byly roku 1940 na Hradisku odkryty pozůstatky opevněného objektu, který je patrný na místě ještě dnes.

Průzkumy provedené na Hradisku v letech 1938 a 1940 sice vyvrátily představu o rozsáhlém kamenném sídle, ale prokázaly, že na tomto místě někdy od druhé poloviny 13. století stával opevněný objekt – hrad nebo tvrz, který sloužil ještě na přelomu 15. a 16. století.

Účastníci akce obdrží mapy a po vyznačené trase se vydají na kopec Hradisko. Akce bude zpestřena výklady o historii zlínského hradu, vystoupením šermířských skupin a občerstvením se středověkou tématikou.

Akce je podpořena Statutárním městem Zlín a je součástí projektu „Živý Zlín".

Adresa

park Komenského
Zlín

Kontakt

telefon: +420 603 948 892
pořadatel: Inspirace Zlín
Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem