Divadlo / Commedie dell´arte aneb Konec šejků v Čechách

významnost: 1
typ: Divadlo

Termíny

  • 12. 4. 2018 • 19:30
    Kinosál MěDK Elektra
Vstupné
Vstupné: 250 Kč, v předprodeji, na místě 300 Kč
Komedie dell arte je typem italského improvizovaného divadla, navazujícího na tradici antického mimu a římské atellany, ovlivněno tradicí jarmarečního divadla a karnevalové kultury.

Představení Spolek sešlých Brno – Praha COMMEDIA DELL'ARTE aneb Konec šejků v Čechách - inscenace vznikla v průběhu léta 1995, kdy si tehdejší mladí herci z HaDivadla a Divadla Husa na provázku za pomoci kamaráda - režiséra připravili vlastní představení, se kterým v letních měsících objížděli české hrady a zámky a přivydělávali si tak na živobytí. Postupem času se tato komedie stala natolik slavnou, že se začala hrát i v průběhu roku v řadě českých divadel. Téma i jeho provedení je totiž divácky i inscenačně vděčné a nestárnoucí. V duchu ustáleného improvizačního žánru commedia dell'arte chamtivý Pantalone (Marek Daniel) touží po krásné Isabelle (Tatiana Vilhelmová), ta miluje romantického Leandra (Michal Bumbálek / Leoš Noha), který o ni soupeří s chvástavým Capitánem (Pavel Liška). Celým dějem diváky provází Harlekýno ( Leoš Noha ), kterému sekunduje Pantalónova služebná Kolombína (Andrea Marečková / Ivana Hloužková.

 

Představení jak pro dospělé tak pro děti.

Délka představení 90 min.

 

Obsazení : Pavel Liška, Marek Daniel, Táňa Vilhelmová, Roman Slovák aj.

 

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem