Ozdoby ze slámy

významnost: 1
typ: Výstava

Termíny

  • 8. 9. 2017 - 25. 2. 2018
Výstava dekorativních ozdob a předmětů ze slámy Františka Zusky. U příležitosti mistrových 85. narozenin představuje reprezentativní průřez jeho celoživotním dílem. Některé výrobky zejména ze současné tvorby jsou přitom veřejnosti prezentovány zcela poprvé.

Návštěvníci mohou obdivovat bohatou kolekci nacházející se ve sbírkách zlínského muzea, která je doplněna několika desítkami výrobků zapůjčenými od samotného autora, včetně kraslic intarzovaných slámou a rozměrného betlému z jeho nejnovější produkce. Po více jak desetileté odmlce se tak návštěvníkům nabízí jedinečný pohled na ucelenou kolekci přibližující jeho dílo od rané tvorby drobných závěsných vánočních ozdob až po současnou figurální produkci. Zuskovo mistrovství dnes již v podstatě nezná hranic, ze slámy zvládá zhotovit takřka každý tvar, který si jeho tvůrčí ambice vytýčí a specifický charakter materiálu dovolí. Přijďte se nechat unést a okouzlit nevšední krásou těchto zlatavých skvostů, které byly po léta uloženy v depozitářích a nyní se vám představují v celé své kráse.

Adresa

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně
Vavrečkova 7040
760 01 Zlín

Kontakt

telefon: +420 573 032 111, +420 573 032 326
Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem