JÁNOS KONDOR - FRAGMENTY

významnost: 1
typ: Výstava

Termíny

  • 13. 10. 2017 - 13. 11. 2017

Výstava maďarského malíře Jánose Kondora (1957) bude slavnostně zahájena v pátek 13. října v 16:30 hodin v přízemí Reduty. Výstava autora pocházejícího z partnerského města Sárváru vznikla u při příležitosti jeho životního jubilea a zároveň i oslav výročí vzniku našeho města. Do Uh. Hradiště autor přiveze kolekci obrazů, které tvoří náhled do jeho široké tvorby. János Kondor je absolventem Akademie výtvarných umění v Budapešti a kromě vlastní tvorby se aktivně věnuje organizování výstav v Sárváru, kde je vedoucím Kulturního střediska. Ve svých dílech spojuje úctu k tradici a vlastní tvůrčí jazyk. Své obrazy často vytváří technikou koláže, vedle siluet lidských postav často vkládá architektonické prvky. Má za sebou již téměř tři desítky autorských výstav a nespočet kolektivních. Rovněž je aktivním členem několika kulturních společností (např. Mednyánszky). Výstava obrazů, kreseb a koláží potrvá v Redutě do 13. listopadu.

 

Výstavu pořádá ve spolupráci Klub kultury Uherské Hradiště, město Uhereské Hradiště a partnerské město Sárvár k připomenutí životního jubilea autora a oslav 760. výročí města Uherské Hradiště.

Adresa

Reduta
U Reduty 256
686 01 Uherské Hradiště
Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem