Mezinárodní festival outdoorových filmů ve Zlíně

významnost: 1

Termíny

  • 9. 11. 2017 - 12. 11. 2017
Mezinárodní festival outdoorových filmů je největší soutěžní filmovou putovní přehlídkou na světě. K vidění budou filmy z mnoha koutů světa zaměřené na extrémní sporty a cestopisy. Součástí programu jsou také besedy se zajímavými cestovateli.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O FESTIVALU

Termín: 6. 10. - 8.12. 2017, ZLÍN 9.-12. 11. 2017
Počet festivalových měst a míst: 50 míst v ČR a SK. Festival se rozšiřuje do Liberce, Olomouce, Plzně a Brna. Více festivalových dní a promítání.
Počet přihlášených filmů: 207, rekordní číslo v rámci všech ročníků MFOF!
Počet přihlášených zemí: 42 ze čtyř kontinentů světa. Nově např.: Jemen, Mexiko nebo Jordánsko.
Soutěžní kategorie:
A. dobrodružný a extrémní sportovní film
B. horolezecký a horský film
C. dobrodružný vodní sportovní film
D. cestopisný film
N. nesoutěžní film
Slavnostní zahájení: 6. 10. 2017 Dům kultury města Ostravy
Slavnostní zakončení festivalu: 8. 12. 2017 Lucerna Praha

Na festival stojí za to přijít! Řadu snímků totiž v našich luzích a hájích není možné jinde shlédnout.

V rámci MFOF ve Zlíně byl vyhlášen další ročník fotosoutěže.

PROGRAM FESTIVALU

Golden Apple Cinema (9. 11.- 12. 11. 2017)

Čtvrtek 9. 11. - 19:30 - Zahájení festivalu
Sněhoví Nomádí (Snowmads - A Journey Towards Eastern Suns) (AUS) - Fabian Lentsch putuje s přáteli po středním východě v „modifikovaném" požárním vozidle

Pátek 10. 11. - 18:00
Sestup (The Ascent) (AUS) - Krátký film sleduje výstup (a sestup) nejmladší australanky Alyssy Azar na vrchol Everestu.

To správné místo - Devět Ostrovů (The Right Place - Nine Islands) (SVK) - Projekt NINE ISLANDS je krátky dokument z prostredia Azorských ostrovov, ktoré sa rozprestierajú v strede Atlantického oceánu.

Neslezený hřeben Annapurna III (Annapurna III – Unclimbed) (AUT) - Film o odhodlání překonat extrémní podmínky a rozluštit záhadu dosud nezdolaného jihovýchodního hřebene Annapurna III.

Cesta s pocitem viny (Guilt Trip) (CAN) - Chtějí být prvními kdo sjedou na lyžích druhou nejvyšší horu Grónska.

Pátek 10. 11. - 20:15
Utečenci do Afriky (CZE) - Partička nadšenců přejede na kolech kus Atlasu a udělají pár lezeckých prvovýstupů.

Volání moře (The Call from the Sea) (USA) - Bajau jsou kočovní mořští lidé. Poznejte jejich způsob života v daleké Indonésii.

Alex Megos (USA) - Alex chce zjistit, jak moc velkou roli v horolezení hraje třecí síla. Je to překážka či omezení v Alexově boji za úspěchem?

Bílé Bludiště (The White Maze) (AUT) - Dvojice dobrodruhů se vydává na lyžích po hřebeni Chersky s cílem sjet nejvyšší vrchol východní Sibiře "Gora Pobeda".

Sobota 11. 11. - 18:00
Velký problémy v malym stanu (Big trouble in a tiny tent) (AUT) - Velký problémy v malym stanu je úplně jiný outdoorový film, než na které jste zvyklí! Připravte se na problémy!

Oáza Siwa (Siwa Oasis) (CZE) - V oáze Siwa žijí berberské kmeny, které jsou díky izolaci svou kulturou velmi odlišné od zbytku Egypta.

Přenést se přes utrpení (Above the Fray) (USA) - Beth Rodden je jednou z nejlepších lezkyň historie. Beth byla zvyklá žít ve strachu z neúspěchu. Nyní objevuje vyrovnaný život.

Vyber si svou vlnu (Choose your wave) (CZE) - Jedinečný dokumentární projekt, sledující příběhy lidí, pro které je surfing cesta, která jim změnila život.

Sobota 11. 11. - 20:15
Afghánské odmítnutí (CZE) - Markéta a Zdeněk vyrazili na nejvyšší horu Afghánistánu - Noshaq 7492m.

Nekonečno (CZE) - Emocionální cesta světem paraglidingu a akrobatického létání na jednom z nejkrásnějších leteckých terénu na světě.

Kilian (CAN) - Kilian Jornet je považován za nejlepšího horského běžce všech dob. Sledujte jeho běh přes sedm vrcholů Norska.

(Ne)Posvátná Řeka (The (Un)Holy River) (USA) - Film o krásách a potížích posvátné řeky Gangy, která je zdrojem života, ale je také spojena se smrtí.

Neděle 12. 11. - 18:00
Krajina kamenných věží (CZE) - Život horalů v jedné z nejdivočejší oblasti Kavkazu – gruzínské Tušetii.

Freediving s Orkami (Dedicate: Diving Free) (NOR) - Jacques de Vos je podmořským fotografem, který tráví většinu času freedivingem s Orkami.

Země snů (Dreamland) (USA) - Boulderingový sen v Rocklands, Jižní Afrika. Přehlídka nejlepších lezeckých cest v oblasti.

Do dvojice galaxií - Grónsko (Into Twin Galaxies - A Greenland epic) (ESP) - Šílená kajakářská expedice do Grónska. Nejseverněji položená řeka sjetá na kajaku!

Neděle 12. 11. - 20:15
Namuli (USA) - Kam tě zavede tvá zvědavost? Výprava na vrchol Namuli v Mozambiku.

K2. Klára. Krásno. (CZE) - Klára Kolouchová je jediná rodilá Češka, která kdy stála na vrcholu nejvyšší hory světa, Mt. Everestu. Pokus o zdolání K2.

Ohnivý kruh (Ring of Fire) (USA) - Mistr světa v MTB downhillu Stevie Smith přijíždí do Japonska, kde se odváží na svou první jízdu po aktivní sopce.

Sloboda pod nákladom (Freedom under Load) (SVK) - Odhaľme poznanie vysokotatranských nosičov a prečo ostali poslednými v Európe.

Alternativa - kulturní institut Zlín (7. - 15. 11. 2017)

7. - 15. 11. 2017 výstava fotografií TÉTHYS - PODMOŘSKÝ SVĚT - Tomáš Kotouč

Otevřeno: PO-PÁ: 8-12, 13-17, SO: 10-16 (mimo 10. 11.)

Pátek 10. 11. - 16:00
Beseda GAMBIE – USMÍVAJÍCÍ SE POBŘEŽÍ AFRIKY – RADEK ŠTĚTKÁŘ - Tam, kde zítra znamená dnes. Zážitky z cest za místní kulturou, zvyky a lidmi západní Afriky.

Sobota 11. 11. - 16:00
Beseda ZERO HERO TRIP – TEREZA LÁNYOVÁ, MAGDALENA PECNÍKOVÁ - Zero Hero Trip spočívá v jednom autě, čtyřčlenné ženské osádce a cestě kolem (části) evropského světa. Bez peněz, bez jídla, bez nafukovacího hotelu.

Neděle 12. 11. - 16:00
Beseda KANADSKÝ SEN – KAMILA GAMALOVÁ - Splnit si svůj sen a vydat se do Kanady? Povídání o roce stráveném v horách uprostřed kanadské divočiny, tipy na získání pracovních víz a hlavně představení reálného života v Kanadě aneb co se na dovolené ani v médiích nedozvíte.

Více informací naleznete na www.outdoorfilms.cz.

  • Výstava fotografií Téthys - podmořský svět
    Cílové skupiny / Dospělí, Cílové skupiny / Domácí, Akce / Výstava
    V rámci Mezinárodního festivalu outdoorových filmů ve Zlíně můžete zhlédnout v Alternativě - kulturním institutu Zlín zajímavou výstavu fotografií Tomáše Kotouče pod názvem TÉTHYS - PODMOŘSKÝ SVĚT.

Adresa

Zlín
761 40 Zlín

Kontakt

Kontaktní osoba

OUTDOOR FILMS s.r.o.
Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem