57. Zlín film festival

významnost: 4

Termíny

 • 26. 5. 2017 - 3. 6. 2017
ZLÍN FILM FESTIVAL - Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež je nejstarší, největší a nejvýznamnější filmovou přehlídkou svého druhu na světě. Jedná se o mezinárodní událost s vynikajícím renomé. Festivalové projekce se uskutečňují nejen ve Zlíně, ale také v řadě dalších měst České republiky. Každoročně festival uvádí přes 350 snímků z více než 50 zemí světa.

Festival letos nabídne hned několik velkých témat: kinematografii Švédska a Švýcarska, oslavu 20. výročí Salonu filmových klapek a 110. výročí narození významné autorky Astrid Lindgrenové. Jedním z témat bude i bezpečnost dětí.

Stejně jako v předchozích letech se můžete těšit na bezmála 350 zajímavých snímků pro děti a mládež, evropské první filmy, animovanou tvorbu a studentské filmy a mnoho dalších v soutěžní i mimosoutěžní sekci.

Připravený bude také bohatý doprovodný program, který na různých místech ve Zlíně nabídne nejen řadu workshopů, odborných přednášek, divadelních představení, koncertů, výstav, interaktivních a benefičních programů, ale také řadu sportovních, společenských a dalších akcí.

Kromě tradičních večerních koncertů v Open Air zóně (XindlX, Aneta Langerová, Slza, ABBA a Roxette revival) přinese festival i další zajímavý program. V Divadelní zóně se uskuteční v premiéře promítání starých grotesek v doprovodu živého klavíru pod názvem Filmové piano. Nově se otevře i Relax gastro zóna u zlínského zámku nebo speciální diskusní místo Festival Café na náměstí Míru. Poslední festivalový den, sobota 3. června, bude letos patřit 2. ročníku Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2017.

Více informací naleznete na www.zlinfest.cz.

 

 • Aukce filmových klapek
  Cílové skupiny / Dospělí, Cílové skupiny / Business, Akce / Ostatní akce
  Tradiční aukce filmových klapek.
 • Sporťáček
  Cílové skupiny / Dospělí, Cílové skupiny / Domácí, Cílové skupiny / Rodiny s dětmi, Akce / Sportovní
  Sporťáček - festival plný pohybu pro děti a celou rodinu. Největší náborová sportovní akce v České republice se bude již potřetí konat na Stadionu mládeže ve Zlíně jako součást ZLÍN FILM FESTIVALU. Opět se vám představí desítky klubů, vyzkoušíte si tradiční i méně známé sporty a určitě si vyberete ten pravý, který vyhovuje právě vám.
 • Výstava filmových klapek
  Cílové skupiny / Dospělí, Cílové skupiny / Domácí, Akce / Výstava
  Projekt Salon filmových klapek slaví letos 20 let své existence. Toto významné výročí bude i jedním z hlavních témat 57. ročníku Zlín Film Festivalu. V rámci filmového programu se jedna ze sekcí zaměří i na tvorbu autorů, kteří díky finanční podpoře z aukce klapek odstartovali svoji úspěšnou kariéru.

Adresa

Zlín
761 40 Zlín

Kontakt

telefon: +420 577 592 275
pořadatel: Filmfest, s.r.o.
Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem